مگا سیویل ساختمان
مگا سیویل ساختمان

صدور ۸۰۰ هزار قبض جر ایمنی برای ساختمان‌های بلند مرتبه در تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد:‌ ٨٠٠ هزار قبض ایمنی برای ساختمان‌های مسکونی ١٢ طبقه به بالا و ساختمان های غیر مسکونی که فاقد تاییدیه ایمنی هستند صادر و توزیع شده که مهلت پرداخت آنها تا خرداد ماه امسال تمدید شده است.

به گزارش مگا سیویل، سید جلال ملکی با اشاره به صدور قبوض ایمنی براساس مصوبه شورای شهر تهران در سال ١٣٩۵گفت: قبوض ایمنی شامل ساختمان های مسکونی بالای ١٢ طبقه و تمامی ساختمان‌های غیر مسکونی از جمله پاساژ ها، مراکز تجاری و اداری فاقد تاییدیه ایمنی می‌شود.

وی با بیان اینکه ساختمان های دارای تأییدیه ایمنی از پرداخت عوارض ایمنی معاف هستند، اضافه کرد: قبوض ایمنی از سوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ابتدای امسال در بین ساختمان های بلندمرتبه توزیع شده البته مهلت پرداخت این قبوض تا خرداد ماه امسال تمدید شده است.

ملکی با اشاره به مبالغ در نظر گرفته شده برای قبوض ایمنی توضیح داد: مبالغی که در قبوض ایمنی برای شهروندان صادر شده بین ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان و البته برای کارخانجات و اماکن صنعتی با توجه به نوع فعالیت بیشتر است، اگر چه میزان مبالغ اخذ شده تنها ۶ درصد از منابع پایدار آتش نشانی تهران را شامل می شود.

سخنگوی آتش نشانی شهرداری تهران تاکید کرد: این مبالغ صرف سرمایه های ایمنی و تجهیزات امدادرسانی و خرید ملزومات آتش نشانی برای توسعه ایمنی در شهر و ارائه خدمات بهینه به شهروندان خواهد شد.

ملکی با اشاره به اینکه ساختمان های فاقد تاییدیه ایمنی یکی از گزینه های خطرساز شهری محسوب می شوند، اضافه کرد: صدور این قبوض انگیزه ای ایجاد می کند تا یک برای همیشه صاحبان ساختمان برای دریافت تاییدیه ایمنی اقدام کنند و به طور حتم در بلند مدت شاهد اتفاقات خوبی در زمینه ایمنی شهر در بلند مدت خواهیم بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط