مگا سیویل ساختمان
مگا سیویل ساختمان

ایفل برج بی رقیب در دنیا!

 

در نظر داشته باشید این سازه عظیم فولادی به لیل شکل ظاهری خاصی که دارد شامل تعداد زیادی خرپا است که از مصالح فولادی مختلف از جمله قوطی و نبشی استفاده شده‌است. قیمت نبشی برای طراحان چنین سازه‌هایی که بخش بسیار زیادی از آن را فولاد تشکیل می‌دهد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

2. برج ویلیس؛ بلندترین آسمان خراش فلزی جهان
سال 1969 شرکتی به نام سیرز که حدود 350 هزار کارمند داشت، تصمیم گرفت تا نیروهای خود را در یک ساختمان جمع کند و پس از بررسی و مشورت‌هایی که با مشاوران خود و مقامات محلی شیکاگو داشت، تصمیم گرفت برجی به نام سیرز را بسازد.

برای ساخت این برج باید 15 ساختمان بزرگ و قدیمی را از حدود 100 نفر مالک خریداری کرده و پس از آن با پرداخت 2.7 میلیون دلار، بخشی از خیابان کوئینسی را خریداری می‌کردند. شرکت سیرز این کار را انجام داد و بعد از آماده کردن زمین از معماران به نام دنیا از جمله فاضلور رحمان خان دعوت کرد تا کار ساخت پروژه را شروع کنند.
این برج که از تکنیک ساخت مربع لوله بهره می‌برد و دارای 110 طبقه با ارتفاع 442 متر است،  از سال 1973 که ساخت آن به پایان رسید تا سال 1998 بلندترین ساختمان در جهان بود.
در سال 2009 نام این برج به طور رسمی از سیرز به ویلیس تغییر یافت و در همان سال تغییراتی در آن به وجود آمد. اضافه کردن بالکن‌های شیشه‌ای به طبقه 103 این ساختمان برای جذب گردشگر بیشتر و دیدن فضای زیر پا، آن هم از طبقه 103 از جمله تغییرات مهم این برج بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط