مگا سیویل ساختمان
مگا سیویل ساختمان

بلندترین برج دنیا باز هم در دبی در حال ساخت است!!!!

برج خور دبی

مکان:دبی-امارات

سال:2016 – در حال تکمیل

معمار: سانتیاگو کالاتراوا

والای او شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس جمهور امارات متحده عربی و نخست وزیر و حاکم دبی و محمد آلبرار، رئیس امارای امرا از طرح های جدید معماری و مهندس سانتیاگو کالاتراوا برج دیدنی برج در بندر کریک دبی رونمایی کردند.

طرح یادبود کالاتراوا، از بین شش پیشنهاد از شرکت های رقیب، انتخاب شده است و تحت تأثیر اشکال طبیعی زنبق قرار گرفته و شکل مناره، یک ویژگی معماری متمایز در فرهنگ اسلامی را برانگیخته است.

“شرکت در این پروژه افتخار بزرگی بوده است. آقای تیم گفت: “من و تیم من از این فرصت همکاری با یک شرکت معروف مانند Emaar Properties قدردانی می کنیم.” کالاتراوا “طراحی این ساختمان الهام گرفته از سنت اسلامی است و از همان تاریخی که دنیای الهامرا و مسجد کوردوبا را به ارمغان آورد، الهام گرفته است. این شگفتی های معماری، زیبایی و زیبایی را با ریاضیات و هندسه ترکیب می کنند. طراحی برج بندر کریک دبی ریشه در هنر کلاسیک و فرهنگ خود دبی دارد.

این همچنین یک پیشرفت بزرگ فناوری است. در طول حرفه ام از فناوری و مهندسی به عنوان وسیله ای برای زیبایی و هنر استفاده کرده ام. این پروژه یک دستاورد هنری است و از این هدف الهام گرفته شده است که این فضا را به یک مکان ملاقات برای شهروندان تبدیل کند، نه تنها از دبی و امارات متحده عربی بلکه در سرتاسر جهان. این نمادی از اعتقاد به پیشرفت است.

طراحی سانتیاگو کالاتراوا که پس از یک مسابقه رقابتی از بین معماران برتر جهان انتخاب شده است، مناسب برای نیازهای ما برای یک نقطه عطفی است که هسته اصلی شهر ما را برای بندر کریک دبی تعریف کرده است. این نه تنها تعالی طراحی بلکه ملاحظات محکم زیست محیطی و فناوری پیشرفته را در برمی گیرد.

با توجه به برج، ما یک مقصد قانع کننده را تحویل می دهیم که ارزش اقتصادی طولانی مدت را به دبی و امارات اضافه می کند. ” “این هتل همچنین موقعیت بندرگاه دبی کریک را به عنوان یکی از مکانهای تفریحی مطلوب و تفریحی و تفریحی، با ارائه یک محیط مدرن، مجلل و پایدار در اختیار گردشگران و ساکنان قرار می دهد تا در آن زندگی، کار، یادگیری و سرگرمی انجام دهند.”

ساختار نمادین ترکیبی مدرن، طراحی پایدار با فرهنگ و میراث غنی امارات متحده عربی است. عرشه های مشاهده ای متعدد ساختمان بخشی از جوانه های دراز و بیضی شکل در بالای برج است. ساقه باریک به عنوان ستون فقرات سازه عمل می کند و کابل هایی که ساختمان را به زمین وصل می کند، یادآور نوار ظریف برگهای زنبق است. این سازه همچنین یک چراغ نور در شب و نورپردازی را فراهم می کند که بر طراحی گل-جوانه ساختمان تأکید می کند.

کالاتراوا این برج را با تمرکز زیادی روی راندمان انرژی و پایداری طراحی کرد. این برج از یک سیستم خنک کننده بسیار کارآمد استفاده می کند و آب جمع آوری شده از این سیستم نمای ساختمان را تمیز می کند. محوطه سازی زیبا و پوشش گیاهی موجب حفاظت از خورشیدی می شود.

سیستم یکپارچه سایه بان و درهای بال نیز به بهره وری انرژی کمک خواهد کرد. این سازه شامل ده عرشه مشاهده، از جمله اتاق Pinnacle است که زودتر ارائه می دهد، نمایش 360 درجه از شهر و فراتر از آن. در میان ایوان های مختلف دو ایوان باغ مشاهده ویژه وجود دارد که برای بازآفرینی شکوه باغ های معلق بابل، یکی از هفت عجایب جهان باستان ساخته شده است.

این ساختمان همچنین شامل بالکن های بی شماری است که در خارج از نمای برج می چرخند.

در یکی از سه عرشه مشاهده عمومی یک کافه وجود خواهد داشت و فضاهای بی شماری در سراسر ساختمان می تواند برای رویدادها استفاده شود. مرکز پلازای مرکزی این برج به عنوان یک مرکز همسایگی شلوغ با خرده فروشی در سطح جهانی، یک موزه، امکانات آموزشی و یک سالن سرپوشیده سرو خواهد شد.

این برج در مرکز شهر بندر کریک دبی، یک مرکز توسعه کلاس جهانی شش کیلومتر مربع واقع در نهر دبی واقع شده است. خور دوبی از دیرباز مرکز تاریخ و فرهنگ دبی بوده و در نزدیکی پناهگاه ملی حیوانات وحشی راس الخور است.

مقایسه نوع مالکیت بین BURJ KALIFA و DUBAI TOWER TURPE

املاک برج خلیفه دارای هتل های لوکس ، فضاهای مسکونی و اداری برای نخبگان است. به همین ترتیب ، طبقه های برتر برج جدید کرای دبی نیز برای ترویج گردشگری به رستوران ها و هتل ها اختصاص خواهد یافت.

املاک مسکونی برای اجاره در مرکز شهر دبی که محل زندگی برج خلیفه است ، موجود است. دبی میدان و کریک برج پلازا در بندر کریک دبی نیز قرار است به طور مشابه تعریف استانداردهای زندگی جامعه را تعریف کنند. بنابراین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری یا اجاره در سایه برج کرای دبی در مقابل برج خلیفه هستید گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. برای سهولت شما در تصمیم گیری ، در اینجا قیمت ملک ها ذکر شده است.

مقایسه قیمت اجاره

طبق لیست های فعلی در Bayut ، قیمت اجاره سالانه برای آپارتمان های 1 تخته در مرکز شهر دبی از 60،000 AED شروع می شود در حالی که برای بندر کریک دبی آن 75،000 AED سالانه شروع می شود.
اجاره دو تخته در بندر کریک دبی از AED 110k شروع می شود در حالی که از 80 کیلو AED در مرکز شهر دبی شروع می شود.
اجاره آپارتمان 3 خوابه در بندر کریک دبی از 140 کیلو گرم در سال شروع می شود. قیمت اجاره یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر دبی از 130k AED در سال شروع می شود.
آپارتمان های اجاره ای در برج خلیفه نیز با قیمت 85 کیلو گرم AED برای آپارتمان استودیویی در دسترس هستند.

مقایسه قیمت سهام آزاد

وقتی می توان به مقایسه قیمت سهام رایگان اشاره کرد ، آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر دبی بین 700 کیلو و 2 میلیون AED فاصله دارد. در بندر کریک دبی ، قیمت آزاد آپارتمان 1 تخته بین 730k و AED 2M AED است.
می توانید یک آپارتمان 2 خوابه را در مرکز شهر دبی شروع کنید و از 800 کیلو AED و تا 8 متر AED تهیه کنید. قیمت رایگان آپارتمان دو خوابه در بندر کریک دبی از AED 1.2M شروع می شود.
کمترین قیمت فروش آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر دبی از AED 2M شروع می شود و تا 15 میلیون AED می رسد. آپارتمان با همین اندازه در بندر کریک دبی بین 1.8 میلیون AED 4.8M AED قیمت دارد.
اگر بودجه محدودیتی ندارد ، همچنین برخی از آپارتمان های لوکس در برج خلیفه برای فروش از AED 1.1M شروع می شوند.

مقایسه جذابیت
دبی مال در مقابل میدان دبی

یکی از پربازدیدترین مقاصد خرید و سرگرمی در جهان ، دبی مال است. همچنین یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان است. بیایید اندازه ، جاذبه ها و ویژگی های دیگر این مناطق تفریحی را با هم مقایسه کنیم.

اندازه اهمیت دارد! ما به شما اجازه نمی دهیم که کتاب ریاضی خود را دوباره مرور کنید تا تعداد آنها را برای مقایسه بشمارید. با توجه به اینکه زمین فوتبال به عنوان واحد اندازه گیری است ، دبی مال با بیش از 50 زمین فوتبال برابر است. اگر متحیر هستید ، سعی کنید میدان دبی را تصور کنید که در کل فضای خرید بیش از 100 زمین فوتبال داشته باشد.
1200 فروشگاه و مراکز خدماتی وجود دارد در حالی که بیش از 150 مکان خرید و ناهار خوری لوکس در دبی مال وجود دارد. اگرچه تعداد مغازه ها در میدان دبی تعریف نشده است ، اما با داشتن فضاهای خرد انبوه از تجربه خرید پیشی می گیرد.
دبی مال دارای زندگی دریایی متنوع در آکواریوم دبی و باغ وحش زیر آب است. از طرف دیگر ، یک پارک واقعیت مجازی تک از یک نوع در میدان دبی وجود دارد.
به غیر از خرید و ناهار خوری ، کارهای بسیاری در دبی مال مانند گشت و گذار و بازی های سرپوشیده وجود دارد. میدان دبی با داشتن مرکز تفریحی هنری خود ، یک مرکز تفریحی خلاق را در خود جای خواهد داد. این نمایشگاه مجسمه ها ، مجسمه ها ، نمایشگاه های هنری و نمایش های هنری زنده را به نمایش می گذارد.
برای جاذبه های خانوادگی کارهای برجسته ای در برج خلیفه وجود دارد. Ice Rink ، Reel Cinemas با 22 صفحه نمایش ، VR Park ، دبی اپرا و موارد دیگر وجود دارد. همچنین یک پارک VR در میدان دبی در بین جاذبه های دیگر از جمله یک سنگربندی ، یک آبشار و یخچال اکسپدیشن وجود خواهد داشت.

غذاهایی که در این شهر وجود دارند قسم خورده توسط برخی از رستوران ها در دبی مال که دارای 200 غذای عالی به همراه آنها هستند. همچنین انتظار می رود که میدان دبی تجربه ناهار خوری را با مکان های ناهار خوری معمولی و خوب تقویت کند.
در حال حاضر ، دبی مال بازدید از بیش از 100 میلیون بازدید کننده دارد. گردشگری دبی نهر همچنین با میدان دبی افزایش می یابد که انتظار می رود به دلیل ابعاد چشمگیر توسعه ، تعداد بسیار بیشتری را به خود اختصاص دهد.
بازدید کنندگان می توانند از میدان دبی به برج نهر دبی دسترسی پیدا کنند. به همین ترتیب ، بازدید کنندگان در دبی مال همچنین می توانند برای ورود به برج خلیفه انتخاب کنند تا یک تجربه دیدنی و جذاب را داشته باشند.

فواره دبی در مقابل دبی کریک پلازا

فواره دبی یکی دیگر از جاذبه های محبوب است که در دریاچه برج در آن استراحت می کند. بلندترین چشمه بلند دنیا که دارای طول قابل توجهی 275 متر است ، معادل یک ساختمان 50 طبقه است! شما می توانید در چشمه رقص دبی مال ، کاملاً عاری از هزینه ، از نمایش های نفس گیر و جذاب این نمایشگاه ، نور و آب لذت ببرید. Fountain دبی با آهنگ های کلاسیک عربی و آهنگ های بین المللی محبوب همگام شده است.

در مقایسه ، Dubai Creek Plaza یکی دیگر از جاذبه های نمایش متوقف در پای برج دبی دبی خواهد بود. چندین چشمه آب وجود دارد که در 800 متر مربع پخش شده اند. معادل عرض پارک مرکزی نیویورک است. Dubai Creek Plaza با محوطه سازی با ساعت ، دارای ویژگی های آب و نخلستان خواهد بود.

 

*******مگا سیویل سامانه جامع تخصصی مهندسین کشور*******

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط