برجی با طرح اثر انگشت حاکم دبی (جمیرا) در حال ساخت است.

قرار است برج جمیره (جمیرا) با طرح اثر انگشت حاکم دبی ساخته شود. این بنا بعد از تکمیل، تبدیل به یکی از برترین پروژه‌های عمرانی دبی خواهد شد.

دبی را باید شهری مملو از خاص‌ترین سازه‌های دنیا دانست. خاص بودن این سازه‌ها همیشه به خاطر ارتفاع زیاد آن‌ها نیست، بلکه برخی از آن‌ها دارای معماری متفاوتی هستند. به عنوان نمونه می‌توان به برج جمیره با طرح اثر انگشت حاکم دبی اشاره کرد که اکنون در دست ساخت قرار دارد.

ارتفاع برج جمیره

این برج ۵۵۰ متر ارتفاع داشته و از ساختمان تجارت جهانی در شهر نیویورک نیز بلندتر خواهد بود! برج جمیره در نزدیکی برج العرب و در منطقه الصفوخ ساخته می‌شود. بر اساس نقشه‌های هوایی منتشر شده از این برج، اطراف آن سرتاسر مناطق مسکونی و تجاری هستند. اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، فاز اول پروژه تا سال ۲۰۲۳ تکمیل خواهد شد.

بر اساس اعلام هلدینگ سازنده برج جمیره با طرح اثر انگشت حاکم دبی، طرح کلی آن از واحه‌ها و تپه‌های بیابانی الهام گرفته شده است. با این حال، همچنان بارزترین ویژگی‌های ظاهری آن را باید اثر انگشت شست حاکم دوبی یعنی شیخ محمد بن رشید دانست. علاوه بر ساخت چندین سالن آمفی تئاتر داخل برج، یک رستوران دارای چشم‌انداز ۳۶۰ درجه‌ای به شهر دبی نیز در آن ساخته خواهد شد.

از نظر ساختار، یک سری ویژگی‌های این برج شبیه به برج خلیفه، بلندترین سازه کره زمین، خواهد بود. به عنوان نمونه قرار است سازه با صفحه‌های دیجیتالی پوشیده شود تا امکان روشن کردن کل آن وجود داشته باشد. بعد از تکمیل پروژه، برج جمیره تبدیل به یکی از ۱۳ برج برتر دنیا خواهد شد.

بد نیست بدانید این تنها پروژه عمرانی در دست احداث در شهر دبی نیست. یک پروژه به مراتب بزرگتر نیز در دست ساخت قرار دارد و بعد از تکمیل، برج خلیفه را به زیر خواهد کشید؛ برج کریک دارای ۹۲۸ متر ارتفاع بوده و بعد از تکمیل، تبدیل به بلندترین سازه دنیا خواهد شد. برج خلیفه از نظر ارتفاع، پشت سر آن قرار می‌گیرد. اطراف برج کریک نیز مجتمع‌های مسکونی و تجاری متعددی ساخته خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.