ایفل برج بی رقیب در دنیا!

 

در نظر داشته باشید این سازه عظیم فولادی به لیل شکل ظاهری خاصی که دارد شامل تعداد زیادی خرپا است که از مصالح فولادی مختلف از جمله قوطی و نبشی استفاده شده‌است. قیمت نبشی برای طراحان چنین سازه‌هایی که بخش بسیار زیادی از آن را فولاد تشکیل می‌دهد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲. برج ویلیس؛ بلندترین آسمان خراش فلزی جهان
سال ۱۹۶۹ شرکتی به نام سیرز که حدود ۳۵۰ هزار کارمند داشت، تصمیم گرفت تا نیروهای خود را در یک ساختمان جمع کند و پس از بررسی و مشورت‌هایی که با مشاوران خود و مقامات محلی شیکاگو داشت، تصمیم گرفت برجی به نام سیرز را بسازد.

برای ساخت این برج باید ۱۵ ساختمان بزرگ و قدیمی را از حدود ۱۰۰ نفر مالک خریداری کرده و پس از آن با پرداخت ۲.۷ میلیون دلار، بخشی از خیابان کوئینسی را خریداری می‌کردند. شرکت سیرز این کار را انجام داد و بعد از آماده کردن زمین از معماران به نام دنیا از جمله فاضلور رحمان خان دعوت کرد تا کار ساخت پروژه را شروع کنند.
این برج که از تکنیک ساخت مربع لوله بهره می‌برد و دارای ۱۱۰ طبقه با ارتفاع ۴۴۲ متر است،  از سال ۱۹۷۳ که ساخت آن به پایان رسید تا سال ۱۹۹۸ بلندترین ساختمان در جهان بود.
در سال ۲۰۰۹ نام این برج به طور رسمی از سیرز به ویلیس تغییر یافت و در همان سال تغییراتی در آن به وجود آمد. اضافه کردن بالکن‌های شیشه‌ای به طبقه ۱۰۳ این ساختمان برای جذب گردشگر بیشتر و دیدن فضای زیر پا، آن هم از طبقه ۱۰۳ از جمله تغییرات مهم این برج بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.