مگا سیویل ساختمان
مگا سیویل ساختمان

کارآموزی در کارشناس رسمی قوه قضاییه و دادگستری به چه صورت است؟

شرکت کنندگان این دو آزمون بعد از قبولی در آزمون کتبی باید در مرحله مصاحبه شفاهی هم پذیرفته شوند اما در مورد دوره کارآموزی تفاوت هایی بین پذیرفته شدگان این دو آزمون وجود دارد .

. کارآموزی آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه

پذیرفته شدگان آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه بعد از آنکه از مرحله آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی با موفقیت عبور کردند باید به مدت 6 ماه نزد یک کارشناس رسمی که سابقه 5 سال کار کارشناسی داشته باشد در رشته مربوطه کارآموزی نمایند .

. کارآموزی آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه

کسانی که از مرحله آزمون کتبی و مصاحبه حضوری آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه با موفقیت گذر می کنند باید به مدت یک سال نزد یکی از کارشناسان رسمی در رشته مربوطه کارآموزی کنند .

در نهایت باید گفت که این دو آزمون در اکثر موارد تفاوتی با یکدیگر ندارند . البته واضح است که کانون کارشناسان دادگستری تجربه و نظم بسیار بیشتری در مورد برگزاری این آزمون دارد .

یکی دیگر از آزمون هایی که قوه قضاییه مجوز برگزاری آن را دارد ، آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده است . کسانی که دارای مدرک کارشناسی در رشته های مطالعات خانواده ، مشاوره گرایش خانواده ، روان پزشکی ، روان شناسی گرایش های عمومی ، اجتماعی و تربیتی ، مددکاری اجتماعی گرایش خانواده ، خدمات اجتماعی ، حقوق ، فقه و مبانی حقوق اسلامی و سطح دو حوزه علمیه و بالاتر باشند می توانند در این آزمون شرکت کنند .

*****مگاسیویل سامانه جامع تخصصی مهندسین کشور******

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط